EDC Gotowy na Jutro

EDC #3 Po co ty to nosisz?!

Pozostając w tematyce EDC, krótki wpis na faktach.

Czy zdarza się wam być pytanym… Po co Ci to wszystko? Dlaczego nosisz tyle zbędnych rzeczy? a może po prostu ktoś wam wmawia, że to wszystko przecież nie jest wam potrzebne?

Mi bardzo czesto… dlatego podwójnie cieszę się gdy osoby, które tak otwarcie krytykują idę every day carry są potrzebują pomocy osoby przygotowanej. Tak i tym razem się stało.

EDC Gotowy na Jutro
EDC Gotowy na Jutro

Teściowa w potrzasku

Godzina 6.40 podjeżdżam do Teściowej, nieświadomy wchodzę do domu i nagle …. spokój poranka zostaje przerwany przez krzyk Mamusi:)

Zobacz co się stało… Zobacz… makabra… (Wskazuje na uszkodzone drzwi z których wypadła szyba z pleksy.) To już pewnie do wyrzucenia… nie da się naprawić… Wszystko powyginane…!!!

EDC Gotowy na Jutro
EDC Gotowy na Jutro

Nie czekając na rozwój sytuacji przystępuje do naprawy. Przy tego typu pracach najczęściej i najłatwiej posłużyć się multitoolem. Jest on zazwyczaj pod ręką i oferuje wszystkie funkcje, które mogą być przy takich pracach przydatne. Z ramienia naszej kieszeni do pracy ruszył Leaterman charge w wersji TTI. Pracę tę zapewne można by również wykonać przy pomocy noża jednak było by to na 100% o wiele mniej wygodne i bardziej ryzykowne. Robota została wykonana.

Nie zagłębiając się zbytnio w technikę naprawy bo nie w tym sęk… Nosimy to co nam potrzebne lub to czym możemy pomoc innym. Nawet jeśli 10 osób powie Ci, że to nie potrzebne to ty sam wiesz najlepiej jaki sprzęt może Ci się przydać.

Kiedyś gdy składałem mój pierwszy zestaw do nerki, zastanawiałem się dlaczego jest tak pusta. Zasobniki, kolegów, które oglądałem w internecie zawsze po brzegi wypchane były sprzętem a ja nie potrafiłem znaleźć dla  niego zastosowania w MOIM życiu codziennym. Nie patrz na sprzęt innych, oczywiście jeśli potrzebujesz inspiracji podglądaj co noszą ale swój zestaw złóż na podstawie swoich własnych potrzeb.

Nasze sprzęt:

Klucze

Nerka

Nawet jeśli zaczniesz od prawie pustego zasobnika to w miarę jego użytkowania i rozwoju myśli EDC w twojej głowie wypełnisz go rzeczami, które są odpowiednio dobrane do twoich potrzeb. Gdy już zbudujesz swój zestaw i zaczniesz pomagać tym co mówili Ci, że to nie jest Ci potrzebne będziesz miał pewność, że to ty masz racje.

Zatem nośmy i nie bójmy się używać!

 

Dodaj komentarz

fourteen + five =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.