Konferencja Survivall.pl

Coraz więcej dzieje się w świecie “Polskiego survivalu”, liczne wydarzenia rozszarpują kalendarze miłośników bytowania w terenie. Zarówno z ilościa rośnie w parze poziom proponowanych eventów, przez co często szkoda ominąć daną imprezę. Poza tym czy istnieje lepszy sposób by poznać nowych ludzi ze środowiska niż wspólne uczestniczenie wydarzeniach branżowych? Właśnie ta myśl przygnała nas do Grodziska Mazowieckiego gdzie w ubiegły weekend odbyła się konferencja Survivall.pl Zapraszamy na krótkie sprawozdanie z imprezy.

Bo takie Konferencje to najlepsze okazje do spotkań
Bo takie Konferencje to najlepsze okazje do spotkań

Zacznijmy od tego czym jest Survivall.pl bo czegoś takiego w “naszym” internecie jeszcze nie widziałem. Jest to portal, który ma zrzeszyć całe środowisko w jednym miejscu. Poza klasycznym kontentem spełnia rolę środowiskowego kalendarza. A skąd to wiem? Swego czasu na Konwencie Preppers Poland poznałem Witka lub jak kto woli Wiotlda Rejcharta naczelnego portalu Survivall.pl, który podczas rozmowy o naszej dakocie opowiedział mi również o właśnie startującym projekcie portalu. Ciekawostką, jest to, że portal startował w tym samym czasie co Gotowy na Jutro:) Przy okazji jest to idealny przykład na to, że dzięki tego typu imprezom można poznać ciekawych ludzi i wspólnie realizować swoje pasje. I tym pozytywnym akcentem płynnie przechodzimy do konferencji…

Rozpoczęcie Konferencji Survivall.pl Witold Rajchert
Rozpoczęcie Konferencji Survivall.pl Witold Rajchert

Dla nas daleko nie było, jechaliśmy 25 min, ale byli również goście z dalszych zakątków Polski np. Gdyni i Poznania. Impreza odbyła się w dość nie typowym jak dla survivalowców miejscu, luksusowe mury hotelu Grodzisko, raczej nie przywykły do przyjmowania hordy “Zielonych ludzików”. Trochę nie moje klimaty ale mimo to miejsce spełniło swoją rolę i jak to określił Konrad Bushmen “no to są w końcu warunki do survivalu”.

Podczas planowanych prelekcji można było posłuchać osób, które stoją po drugiej stronie naszej pasji czyli strażnicy leśni i ratownik GOPR. W kolejności wystąpień posłuchać można było:

Adam Gomułka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
Adam Gomułka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych

Pana Adama Gomółki przedstawiciela Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie. Podczas jego prelekcji można było poznać ludzką twarz strażnika leśnego. Mam nadzieje, że gdy będziemy mieli okazje współpracować z LP trafimy na kogoś takiego.

Kolejnym przedstawicielem leśnej władzy był Wojciech Różański reprezentujący Kampinowski Park Narodowy. Z zielonej reprezentacji to raczej był ten “zły glina”. Pan Wojciech poprosił o oklaski na początku i ponieważ był pewny, że po tym co powie już nikt bić praw nie będzie. Opowiadał o tym, że jak nie musi wystawiać mandatu to tego nie robi, ale jeśli już musi to się nie krępuje. Jak się okazało Pana Wojciecha mieliśmy już okazję spotkać podczas pierwszej edycji Gotowy na Jutro w Terenie. Wtedy skończyło się to dwoma mandatami po 250 zł… Tak czy siak ciekawostką dla mnie było to, że każdy pies, który pozostawi swój ślad zapachowy dla zwierzyny dzikiej pachnie wilkiem i nie ważne czy to York czy Mastiff należy mieć to na uwadze wybierając się na spacer z psem do lasu.

Wojciech Różański - KPN fot. by Andrzej Busza
Wojciech Różański – KPN fot. by Andrzej Busza

A na sam koniec Maciek Ignatowicz z GOPR-u, który na wstępnie skrócił dystans przechodząc z nami na ty. Moim zdaniem była to najlepiej odebrana prelekcja. Maciek opowiadał o podejmowaniu “śmigła” czyli co robić a raczej czego nie robić by nie skończyć bez głowy podczas lądowania śmigłowca. Przemycił również wiele ciekawych faktów z pracy Górskiego ochotniczego pogotowia ratunkowego. O podejmowaniu śmigłowca i ew. wzywaniu pomocy napiszemy w oddzielnym wpisie.

Maciej Ignatowicz GOPR
Maciej Ignatowicz GOPR

Podczas przerwy odbyło się wiele ciekawych rozmów w kuluarach. Między innymi mieliśmy okazję posłuchać w mniejszym gronie opowieści Kuby Dorosza z Uniwersalsurvival.pl na temat ich ostatniej wyprawy.  Tak czy siak znów potwierdza się moja teza dot. wartości takich spotkań.

Prezentacja Kuby z Universal Survival
Prezentacja Kuby z Universal Survival

W drugiej części spotkania odbyły się prezentacje aktywnych w naszym środowisku. Można było posłuchać między innymi o tym czemu Konrad jest z Buszu lub czym zajmuje się Patryk i Ania z Black Fox Survival. Całą listę gości znajdziecie na Survivall.pl

Buszmeny, Black Fox i skromnie ja:) fot. by Anna Rosin
Buszmeny, Black Fox i skromnie ja:) fot. by Anna Rosin
DCIM100MEDIA
Czemu z Buszu?

DSC_0023a

Warto było spotkać starych kumpli i poznać mam nadzieje nowych! Oby tak dalej!

20150913-IMG_3856

4 myśli na temat “Konferencja Survivall.pl

Dodaj komentarz

sixteen + eight =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.