Olight I3E EOS

Latarka do 30 zł Olight I3E-EOS

Kiedyś byłam mały… kiedyś byłem młody… i może kiedyś byłem też piękny… ale na to akurat nie ma dowodów. Za to wśród moich wspomnień przetacza się co jakiś czas dowód na to, że problemem było znalezienie dobrej latarki na, którą było by stać młodego człowieka. Nie wspomnę już, technologia Cree / Led była czymś na tyle kosmicznym, że nawet nie przychodziła mi do głowy. Cieszyłem się jak głupi z latarki zasilanej dwoma akumulatorami R20, które szybko traciły swoją moc za sprawą słabo świecącej żarówki… Latarki były drogie i nie oszukujmy się daleko im było do poziomu obecnych chińczyków.

Teraz jak kupić tanią i dobrą latarkę? Prawdopodobnie znajdzie się ktoś kto powie… Tie! Gotowy … nie masz racji…  do 30 zł można kupić coś lepszego niż Olight I3E-EOS!!!

Ja w tej cenie jeszcze nic lepszego nie znalazłem … dlatego tadam tadam przed Państwem moim zdaniem Najlepsza latarka do 30 zł czyli Olight I3E-EOS

Ta latarka to nie jest szperacz o jakim marzy większość wchodzących w tematykę latarek napaleńców. To jest bardzo dobre narzędzie, które nie zawiedzie nas w naszym EDC. Śmiem twierdzić, że jest to latarka, która może sprawdzić się jako latarka podstawowa lub nawet jedyna 🙂 Oczywiście o ile nie potrzebujemy wcześniej wspomnianego szperacza.

Olight I3 EOS
Olight I3E EOS

W skrócie co otrzymujemy za 29.99?

W zestawie znajdziemy latarkę Olight I3E-EOS oraz baterię. Tak nie wiele a za razem tak wiele. W tym zestawie cenie sobie jego prostotę dlatego też nie doszukuję się tu na siłę zbędnych dodatków.

Olight I3 EOS
Olight I3E EOS

Drzemiące wewnątrz lumeny uwalniamy za pomocą dokręcenia głowicy. Jest to sposób do, którego trzeba się przyzwyczaić szczególnie jeśli przez dłuższy czas użytkujemy latarki z przyciskiem. Jednak ma on swoje zalety. Po dokręceniu latarka nie zgaśnie sama. Będzie świecić tak długo jak pozwoli jej na to akumulator. Dokręcana głowica ma również inną dużą zaletę. Dociskając głowice do korpusu latarki możemy również uruchomić latarkę. Jest to przydatne np. przy nadawaniu morsem.

Olight I3 EOS
Olight I3 EOS

Po przekręceniu głowicy mamy do dyspozycji do 90 lumenów, które w zupełności wystarczają do codziennego użytku w EDC. Taka moc w zupełności wystarcza również do oświetlenie sobie w drogi w nocy czy też sygnalizacji naszej pozycji. Ja osobiście wykorzystywałem Olight I3E-EOS do przy kluczykach samochodowych.  Sprawdza się bardzo dobrze przy świeceniu na krótki i średni dystans.  Moc jest tak dobrana by bez problemu rozświetlać przedmioty a jednocześnie nie oślepiać operatora. Korzystając z Olighta S10R III najczęściej korzystałem właśnie z trybu średniego 120 lumenów. Oscylujący w granicach setki Olight I3E-EOS sprawdza się tu idealnie.

Latarka wykonana jest dobrze… Nawet uderzona ostrym i twardym przedmiotem przyjmuje uderzenia bez większego problemu. Nie odkształca się znacząco co znaczy, że nie jest to tani i miękki materiał. W klasycznym użyciu w formie breloka można nastawić się jedynie na klasyczne otarcia. Słyszałem, że komuś się zepsuła. W chwili pisania tego tekstu moja działa:) I mam nadzieje, że pozostanie tak jak najdłużej bo to naprawdę bardzo dobra latarka.

Kolor czarny do kupienia w Militaria.pl za 29.99 zł. Pozostałe kolory 10 zł drożej.

 

Nawet jeśli kiedyś padnie… na pewno poważnie zastanowię  się nad zakupem następnej

Dodaj komentarz

twenty − 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.