Preppers — Kto to jest?

Preppersi to osoby, które przygotowują się na różnego rodzaju kryzysy i sytuacje awaryjne, takie jak katastrofy naturalne, zamieszki, ataki terrorystyczne, wojny czy pandemie. Styl życia preppersa polega na zdobywaniu wiedzy i umiejętności, zbieraniu zapasów żywności, wody, leków i innych niezbędnych artykułów oraz na budowie schronów lub specjalnych zapasowych miejsc, gdzie można się ukryć w przypadku zagrożenia.

Preppersi wierzą, że samodzielność i umiejętność przetrwania w ekstremalnych sytuacjach są niezwykle ważne i warto na nie pracować już teraz. Dlatego inwestują w odpowiedni sprzęt, tak jak latarki, noże, narzędzia, wodoodporne plecaki i odzież. Niektórzy preppersi łączą swoją pasję z turystyką ekstremalną, a także szkoleniami wojskowymi czy kursami survivalowymi.

Dla preppersów priorytetem jest przede wszystkim bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, dlatego ciągle rozwijają swoje umiejętności i przygotowują się na najgorsze scenariusze.

Preppers – co to znaczy?

Na początku warto dowiedzieć się: preppers – co to znaczy. To słowo wywodzące się z języka angielskiego, które oznacza przygotowanie. Wiedząc to, łatwo można zrozumieć, kim są preppersi. To osoby, które przygotowują się na każdą groźną i potencjalnie niebezpieczną sytuację. Preppersi są gotowi zarówno na brak prądu, jak i na konflikt militarny czy wybuch nuklearny. Warto podkreślić, że biorą odpowiedzialność nie tylko za przetrwanie własne, ale i osób najbliższych.

Preppersi – kim są?

Preppersi to osoby, które dbają o swoje przygotowanie do różnych sytuacji kryzysowych. Słowo „preppers” pochodzi od angielskiego wyrazu „preparation”, co oznacza przygotowanie. Preppersi są gotowi na różne scenariusze, w tym na brak prądu, wodę czy żywność, a także na sytuacje ekstremalne, takie jak trzęsienia ziemi, powodzie czy wojny. Ważne jest, że preppersi biorą na siebie odpowiedzialność za swoje przetrwanie, a także osób bliskich.

Czym jest prepping?

Prepping to przede wszystkim przygotowanie się na różnego rodzaju katastrofy i sytuacje kryzysowe. Polega to na zdobyciu odpowiednich umiejętności i narzędzi survivalowych, gromadzeniu zapasów żywności i wody oraz budowie schronów lub awaryjnych schronień. Prepping to także pewna filozofia życia, która wynika z obserwacji otaczającej nas rzeczywistości. Preppersi zdają sobie sprawę, że zmiany spowodowane przez człowieka prowadzą do wzrastającej liczby klęsk naturalnych i katastrof cywilizacyjnych. Chcą więc być na nie odpowiednio przygotowani, aby móc przetrwać w każdej sytuacji. Preppersi łączą się z naturą i uczą się żyć bez cywilizacyjnych udogodnień, które w każdej chwili mogą zniknąć. Dążą do samowystarczalności i polegają tylko na sobie i swoich umiejętnościach.

Preppers a survival

Wiesz już, kto to jest preppers, czym się jednak różni od survivalu? Przede wszystkim skupia się on na utrzymaniu jak najdłużej obecnego poziomu życia. Dla preppersów duże znaczenie ma gromadzenie zapasów i niezbędnych przedmiotów. Mimo że znają tajniki survivalu, ich głównym celem nie jest przetrwanie w dziczy, a we własnym domu. Oczywiście przewidują także taki scenariusz, że będą musieli go opuścić i dlatego uczą się też wielu przydatnych umiejętności takich jak rozpalanie ogniska, czy tworzenie szałasu.

Jak zostać preppersem?

Jeśli chcesz zostać preppersem, warto zacząć od przestrzegania kilku istotnych zasad. Przede wszystkim ważne jest, aby być niezależnym i dążyć do samowystarczalności. Należy również gromadzić zapasy żywności, wody, energii i innych potrzebnych przedmiotów. Uczenie się umiejętności survivalowych jest również bardzo ważne, ponieważ pozwoli przetrwać w każdej sytuacji. Trzeba też zadbać o swoją kondycję fizyczną oraz oszczędzać, aby mieć pewność, że w razie kryzysu posiadamy wystarczającą ilość zasobów. To tylko kilka kroków, które pomogą w przygotowaniu się na każdą sytuację i stać się preppersem.

Bądź gotowy na każdy kryzys

Przygotowanie na każdy kryzys wymaga ciągłej gotowości. Dlatego, jeśli chcesz zostać preppersem, musisz nauczyć się odpowiednich umiejętności, zbierać zapasy oraz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt survivalowy.

Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego sprzętu zależy od indywidualnych potrzeb oraz warunków, w jakich się znajdujesz. Dlatego dobrze jest przed zakupem zasięgnąć rady bardziej doświadczonych preppersów lub specjalistów zajmujących się tematem.